Aarhus Universitets segl

Medarbejdere på Arts

He kan du finde alle medarbejdere, der er ansat under Faculty of Arts ved Aarhus Universitet. Dvs. ansatte på institutter, i fællesadministrationen og i fakultetets ledelse.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Bygning
Hansen, Christian Studiekoordinator Administrationscenter Arts - Studienævnsbetjening og uddannelseskvalitet (SNUK), Aarhus hach@au.dk +4587163332 1443, 335
Hansen, Christian Sandbjerg Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Sociologi, Emdrup csh@edu.au.dk D, 314
Hansen, Gry Lind Merrild Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi au615802@cc.au.dk
Hansen, Hans Lauge Professor MSO Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk romhlh@cc.au.dk +4587162625 1481, 644
Hansen, Jonas Ørbæk Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Computational Thinking & Design jha@cc.au.dk
Hansen, Kasper Institut for Kommunikation og Kultur - Adorno, medieteknik kasperhansen@cc.au.dk
Hansen, Lasse Ph.d.-studerende Institut for Klinisk Medicin - Afdeling for Depression og Angst lasse.hansen@clin.au.dk
Hansen, Lise International koordinator Administrationscenter Arts - Internationalisering, Aarhus lhansen@au.dk +4529425484 1442, 220
Hansen, Liselotte Kruse Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Fransk erhvervskommunikation lkh@cc.au.dk
Koefoed Hansen, Lone Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab koefoed@cavi.au.dk +4587161995 5347, 218
Hansen, Louise Ejgod Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi draleh@cc.au.dk +4525566935 1580, 148
Hansen, Louise Wennemoes Studiekoordinator Administrationscenter Arts - Studienævnsbetjening og uddannelseskvalitet (SNUK), Aarhus lwbj@au.dk +4587153769 1443, 339
Hansen, Mads Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mahans@cas.au.dk 1467, 221
Hansen, Morten Bruun Teamkoordinator Administrationscenter Arts - Studienævnsbetjening og uddannelseskvalitet (SNUK), Aarhus mbh@au.dk +4587163226 1443, 233
Hansen, Morten Elkjær Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for fagdidaktik me@edu.au.dk
Hansen, Nils Falk Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk psykologi nifh@edu.au.dk
Hansen, Ole Henrik Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Generel pædagogik, Emdrup ohh@edu.au.dk +4593508620 D, 109
Hansen, Pernelle Rose Videnskabelig assistent DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Emdrup perh@edu.au.dk D, 137
Hansen, Philip Højen Wørss Brønnum Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier philip.hansen@cas.au.dk 4215, 118
Hansen, Rikke Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Kasernen rhansen@cc.au.dk +4593522945 1580, 449
Hansen, Sabrina Bækkelund Afdelingskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1485 sabbl@cc.au.dk +4520988791 1485, 340
Hansen, Stine Rath Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk psykologi stra@edu.au.dk
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier tfh@cas.au.dk +4587162239 1465, 421
Hardenberg, Esben Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab esbenh@cc.au.dk +4553732324 5350, 118
Harding, David Undervisningsassistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk dhard@cc.au.dk
Harees, Christoffer Østergaard Studentermedhjælper Administrationscenter Arts - IT Support, AR, Aarhus Tåsingegade christofferoeh@au.dk +4587159196 1442, 019
Harlung, Asger Project Coordinator NetLab, e-Learning Consultant MA Institut for Kommunikation og Kultur - Digital Humanities Lab Denmark asger@cc.au.dk 5347
Harrison, Klisala Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Musikvidenskab klisala.harrison@cc.au.dk +4593521147 1580, 416
Harrisson, Annika Pohl Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi apha@cas.au.dk +4528782021 4236, 216
Harsbo, Rasmus Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for uddannelsesvidenskab rharsbo@edu.au.dk +4593588296
Hartmann, Lisbeth Kommunikationsrådgiver Administrationscenter Arts - Kommunikation, AR, Emdrup lhartmann@au.dk +4587151764 A, 308b
Harvey, David Charles Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.harvey@cas.au.dk +4593521903 4211
Haslund, Katharina Juhl Uddannelseskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat kjh@cc.au.dk +4593508803 1580, 320
Hassaneen, Asmaa Muhammed Farrag Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Litteraturhistorie og Retorik afarrag@cc.au.dk +4587163126 1586, 316
Hasse, Cathrine Professor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Antropologi, Emdrup caha@edu.au.dk +4523233631 D, 255
Hastrup, Helene Blinkenberg Ekstern lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag klahbh@cas.au.dk +4587162047 1463, 428
Hastrup-Markussen, Julie Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie jkm@cc.au.dk +4523311304
Haubro, Annemette Studiekoordinator Administrationscenter Arts - Studienævnsbetjening og uddannelseskvalitet (SNUK), Aarhus a.haubro@au.dk +4587153093 1443, 237
Hauge, Hans Emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norhh@cc.au.dk 1485, 419
Haughton, Mark Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mark.haughton@cas.au.dk 4210, 26
Have, Iben Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab ibenhave@cc.au.dk +4587162015 5335, 246
Have, Mona Postdoc DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Didaktikuddannelserne, Emdrup mhave@edu.au.dk B, 305
Have, Ulrich Karstoft It-udvikler Institut for Kommunikation og Kultur - Digital Humanities Lab Denmark ukh@cc.au.dk +4526276009 5335, 258
Hede, Kenni Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi hede@cas.au.dk
Hedegaard, Jacob Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag jached@cas.au.dk +4587159679 1467, 322
Hedegaard, Mads Vincent Studentermedhjælper Administrationscenter Arts - Kommunikation, AR, Emdrup mads.vincent@au.dk Bygning A, A312b
Hedegaard, Maria Louise Larsen Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for uddannelsesvidenskab marhed@edu.au.dk
Hedegaard, Stine Busk Studerende Institut for Virksomhedsledelse
Hedegaard-Sørensen, Lotte Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Sociologi, Emdrup lohes@edu.au.dk +4587163754 D, 352
Heger, Stine Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for fagdidaktik stine.heger@edu.au.dk +4525580656