Aarhus Universitets segl

Medarbejdere på Arts

He kan du finde alle medarbejdere, der er ansat under Faculty of Arts ved Aarhus Universitet. Dvs. ansatte på institutter, i fællesadministrationen og i fakultetets ledelse.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Bygning
Damgaard Warrer, Sarah Ph.d.studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Generel pædagogik, Emdrup sach@edu.au.dk D, 138
Damkjær-Ohlsen, Sebastian Videnskabelig assistent DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Emdrup sdo@edu.au.dk D, 139
Dandanell, Tone Grosen Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag tfd@cas.au.dk
Danholt, Peter Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab pdanholt@cc.au.dk +4587162006 5347, 125
Danielsen, Line Elgaard Kruse Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Lingvistik, Kognitionsvidenskab og Semiotik linekruse@cc.au.dk
Dannesboe, Karen Ida Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Antropologi, Emdrup kida@edu.au.dk +4593521068 D, 293
Danneskiold-Samsøe, Ida Postdoc DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Sociologi, Emdrup ids@edu.au.dk D, 328
Daugbjerg, Mads Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mads.daugbjerg@cas.au.dk +4587162128 4236, 119
Daugbjerg, Thomas Schrøder Postdoc Institut for Fysik og Astronomi thomas.daugbjerg@phys.au.dk 1522
De Cock, Miriam Jane Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag mirde@cas.au.dk
De Jong, Caleb Hielke Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk chdejong@cc.au.dk
Degn, Hans-Peter Studielektor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab hpd@cc.au.dk +4525566881 5335, 238
Dessy, Valeria Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi valeria.dessy@cas.au.dk +4553880991 1453, 325
Dey, Tridibesh Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag tdey@cas.au.dk +4587159716 1467, 322
Dias, Tobias Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie idetd@cc.au.dk +4526815875
Diaz, Mikel Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mikel.diaz.rodriguez@gmail.com 4215, 130
Dideriksen, Christina Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab christina@cc.au.dk
Didriksen, Jane Lücke Afdelingssekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481 engljd@cc.au.dk +4587162564 1481, 439
Dietrich, Jan Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag jan.dietrich@cas.au.dk +4587162341
Dige, Morten Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filmd@cas.au.dk +4587162263 1467, 525
Dimon, Noah Studenterunderviser Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag
Dindler, Christian Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab dindler@cavi.au.dk +4587162016 5347, 237
Ditlevsen, Marianne Grove Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Tysk erhvervskommunikation mgd@cc.au.dk +4593508626 1481, 540
Djurslev, Anders Thrue Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi andersdjurslev@cc.au.dk
Djurslev, Christian Thrue Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag ctd@cas.au.dk
Dobat, Andres Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farkado@cas.au.dk +4587162094 4215, 124
Dohn, Niels Bonderup Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Generel Pædagogik, Aarhus dohn@edu.au.dk +4593522537 1483, 544
Donovan, Maria Margaret O Udviklingskonsulent DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse mmdonovan@edu.au.dk 1483, 649
Dorf, Hans Emeritus DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Sociologi, Emdrup hado@edu.au.dk
Doubinsky, Sebastien Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Fransk frasb@cc.au.dk +4527893905 1481, 657
Dovigo, Fabio Professor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Emdrup fado@edu.au.dk +4593521670 D, 219b
Dubey, Isha Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag isdu@cas.au.dk +4587159717 1467, 322
Dumitru, Ioana-Andrada Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) idumitru@cas.au.dk +4587162543 4230, 229
Dupont, Nelly Lucie Nicole Institutsekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1485 nelly.dupont@cc.au.dk +4587163135 1485, 339
Duun, Helene Josephine Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation helene@cc.au.dk
Dybkjær, Ane Kirstine Høgsbro Studenterunderviser Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag
Dyring, Rasmus Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrd@cas.au.dk +4551788292 1465, 618
Dyrmann, Kristine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag kristine.dyrmann@cas.au.dk +4522403174
Eaton, Mark Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk engme@cc.au.dk +4587162773 1481, 433
Eckardt, Max Roald AC-fuldmægtig Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre max@cas.au.dk 1483, 416
Egelund, Niels Professor emeritus DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Emdrup egelund@edu.au.dk +4540291669 D, 132
Egemose, Ellen Phd studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi ellen.egemose@cc.au.dk +4527537057
Eggers, Clara Ulrich Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk cue@cc.au.dk
Eggersen, Dorte Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for fagdidaktik doeg@edu.au.dk
Egholm Lund, Sebastian Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Litteraturhistorie og Retorik sel@cc.au.dk +4561155324
Ehlers, Katrine Rosendal Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk karo@cc.au.dk +4528589532
Eichner, Susanne Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab seichner@cc.au.dk +4587162051 5335, 244
Eilenberg, Michael Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnome@cas.au.dk +4529720474 4236, 220
Ejersbo, Lisser Rye Emeritus DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Didaktikuddannelserne, Emdrup lre@edu.au.dk +4561342694 B, 356
Eken, Cecilie Elisabeth Undervisningsassistent Institut for Kommunikation og Kultur - Forfatterskolen for Børnelitteratur