Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Alle medarbejdere, der er ansat under Faculty of Arts ved Aarhus Universitet.
Dvs. ansatte på institutter, centre, i fællesadministrationen og i fakultetets ledelse.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Bygning
Bohn, Ocke-Schwen Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk ocke.bohn@cc.au.dk +4587162642 1481, 326
Boie, Mette Alma Kjærsholm Postdoc DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Didaktikuddannelserne, Aarhus mebo@edu.au.dk +4525566626 1483, 646
Bollen, Hilde International koordinator Administrationscenter Arts - Internationalisering, Emdrup hbo@au.dk +4587151817 A, A 126
Bonde-Hansen, Martin Administrationscenter Arts - Vejledning og studieinformation (VEST), AR
Boolsen, Caroline Høglund Valentin Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur carolinehvb@cc.au.dk
Borake, Trine Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier tlb@cas.au.dk 4210
Borggaard, Anders Kirk Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier a.kirk@cas.au.dk 1461, 315
Bories, Pascale Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Fransk erhvervskommunikation pasbo@cc.au.dk
Borisova, Ekaterina Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre
Borkfelt, Sune Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk engsb@cc.au.dk
Borring, Christoffer Granhøj Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk psykologi cg@edu.au.dk
Borring, Thomas It-supporter Administrationscenter Arts - IT Support, AR, Aarhus Tåsingegade borring@au.dk +4587159133 1442, 023
Borup, Jørn Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab jb@cas.au.dk +4587162436 1453, 529
Boschetti, Cristina Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) cristina.boschetti@cas.au.dk
Bossen, Claus Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab clausbossen@cc.au.dk +4587161983 5347, 123
Botoric, Vlada Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Participatory Information Technology vbotoric@cc.au.dk 5347, 218
Bouvin, Niels Olof Lektor Institut for Datalogi bouvin@cs.au.dk +4587156176 5346, 123
Bové Rud, Alberte Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie albo@cas.au.dk
Boyd, Zachary Christopher Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk zacboyd@cc.au.dk
Braga Mattos, Ana Paulla Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag mattos@cas.au.dk
Bramming, Pia Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Uddannelsesvidenskab, Emdrup bramming@edu.au.dk +4521844164 B, 205
Brandi, Ulrik Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Uddannelsesvidenskab, Emdrup brandi@edu.au.dk +4587163591 B, 201
Brandorff, Steffen Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab imvseb@cc.au.dk
Brandt, Andreas Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk antropologi brandt@edu.au.dk
Brandt, Wanida Rengøringsassistent Administrationscenter Arts - Arts Byg2 Bygningsdrift, Campus Emdrup wabr@au.dk
Brauner, Markus Noach Studentermedhjælper DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse markus@edu.au.dk A
Breinbjerg, Morten Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab mbrein@cc.au.dk +4587161997 5347, 026
Breining, Anne Mette Brøgger Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk sociologi ambb@edu.au.dk
Brems, Miriam Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Medievidenskab og Journalistik miriam.brems@cc.au.dk 5335, 156
Brendtner, Fine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi brendtner@cas.au.dk
Bresciani, Chiara Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cbresciani@cas.au.dk
Bressa, Nathalie Alexandra Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab nathalie.bressa@cc.au.dk
Brimnes, Niels Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisnb@cas.au.dk +4587162215 1461, 526
Brink-Christensen, Louise Administrationscenter Arts - Undervisning og eksamen (UVAEKA), AR
Bro, Emilie Larsen Studentermedhjælper Administrationscenter Arts - Arts Kommunikation embro@au.dk 1443, 410
Bro, Ivana Pauli Bogicevic Administrationscenter Arts - Vejledning og studieinformation (VEST), AR
Brock, Steen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brockhoff, Dicte Maria Studentermedhjælper Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Kasernen au461963@cc.au.dk
Brockhoff, Morten Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat mortenb@cc.au.dk +4587163006 1580, 334/336
Brodersen, Malene Engsig Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk sociologi mabr@edu.au.dk
Brorson, Mikael Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mb@cas.au.dk 1453, 333
Broström, Stig Emeritus DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Generel pædagogik, Emdrup stbr@edu.au.dk +4524447570 D, 114
Brughmans, Tom Lektor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) t.b@cas.au.dk +4587162546 4230, 226
Bruns, Elizabeth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier elbruns@cas.au.dk
Bruun, Hanne Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab hbruun@cc.au.dk +4587161974 5335, 236
Bruun, Jens Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Sociologi, Emdrup jebr@edu.au.dk +4587163848 D, 343
Bruun, Maja Hojer Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Antropologi, Aarhus mhbruun@edu.au.dk +4521242730 1483, 527
Bruun, Peter Schmidt Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for fagdidaktik pebr@edu.au.dk
Bruun, Simon Sommer Studentermedhjælper Administrationscenter Arts - Arts Byg1 Bygningsdrift, Nobel, Kasernen og Trøjborg simon_bruun96@hotmail.com
Brynskov, Martin Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab brynskov@cavi.au.dk +4530680424 5347, 031