Aarhus Universitets segl

Medarbejdere på Arts

He kan du finde alle medarbejdere, der er ansat under Faculty of Arts ved Aarhus Universitet. Dvs. ansatte på institutter, i fællesadministrationen og i fakultetets ledelse.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Bygning
Bechmann, Anja Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab anjabechmann@cc.au.dk +4551335138 5335, 247
Beck, Anna Severine Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier asb@cas.au.dk +4587162434 4210, 26
Beck, Karoline Studenterunderviser Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag
Becker, Anna Katharina Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag anna.becker@cas.au.dk +4587162246 1465, 625
Becker, Eve-Marie Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag eb@cas.au.dk +4587162271
Beckerlee, Honey Biba Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi honeybibabeckerlee@cc.au.dk 1580, 313
Beek, Martijn van Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mvanbeek@cas.au.dk +4587162119 4236, 111
Bek-Pedersen, Karen Undervisningsassistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab karenbek@cas.au.dk
Bek-Thomsen, Jakob Lektor, Ph.d.-programleder Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idejbt@cas.au.dk +4587162285 1465, 624
Belhadj, El-Ghalia Rengøringsassistent Administrationscenter Arts - Arts Bygningsdrift Emdrup elgb@au.dk
Bendixen, Alexandra Administrationscenter Arts - Arts Studier studab@au.dk 1442, 111
Bendixen, Theiss Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab tb@cas.au.dk 1451, 519
Bengesser, Cathrin Helen Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab cbengesser@cc.au.dk +4593522071 5335, 263
Bergenholtz, Henning Professor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Leksikografi hbe@cc.au.dk +4587165079 1481, 627
Bergmann, Franziska Ursula Gabriele Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie franziska.bergmann@cc.au.dk 1580, 419
Berisha, Tringa Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk psykologi tringa@edu.au.dk +4587159537
Berkner, Dietmar Arkivar/AC fuldmægtig Administrationscenter Arts dietmarberkner@au.dk 1443, 410
Berliner, Peter Professor emeritus DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Emdrup peer@au.dk +4593588296 D, 132
Bernard, Janni Tilsynsassistent Administrationscenter Arts - Arts Bygningsdrift Emdrup jaber@au.dk +4593508000 A, 003
Berndsen, Mette Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for fagdidaktik metteberndsen@edu.au.dk
Berniunas, Renatas Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre renatas.berniunas@cas.au.dk
Bertelsen, Lars Kiel Studieleder Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie lars.kiel@cc.au.dk +4587163051 1580, 321
Berthelsen, Ulf Dalvad Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur udb@cc.au.dk +4593508165
Bilde, Susanne Studiekoordinator, optag Administrationscenter Arts - Efter- og videreuddannelsesområdet (EVU), Aarhus susanne.bilde@au.dk +4587152806 1442, 224
Bille, Anna Sophie Mayland Boswell Studentermedhjælper DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse anso@edu.au.dk D, 260
Bindslev, Sofie Gry Forskningsmedarbejder på IEA-undersøgelserne DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse sobi@edu.au.dk +4587163292 B, 331
Birch, Amalie Rævsbæk Studenterunderviser Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi birch@cas.au.dk
Birkelund, Merete Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Fransk rommbi@cc.au.dk +4587162617 1481, 662
Birkler, Margrethe Kamille Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mkbn@cas.au.dk 1453, 323
Birn, Marianne Bach HR-Supporter Administrationscenter Arts - Arts HR mbb@au.dk +4521665813 1443, 433
Biskjær, Michael Mose Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab mmb@cc.au.dk
Bizzoni, Yuri Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie yuri.bizzoni@cc.au.dk +4587163047 1580, 236
Bjerggaard, Anders Museumsbetjent Institut for Kultur og Samfund - Antikmuseet ab@cas.au.dk 1414, 012
Bjerre, Jørn Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Sociologi, Aarhus jbje@edu.au.dk +4551443762 1483, 548
Bjerregaard, Sofie Budhoo Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi sobj@cas.au.dk
Bjerring, Bodil Ph.d.-administrator Administrationscenter Arts - Arts Ph.d.-administration bodil.bjerring@au.dk +4587153297 1443, 423
Bjerring, Jens Christian Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjcb@cas.au.dk
Bjørn Jensen, Rikke Afdelingssekretær Teologi Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund lokalsekretariat bygn. 1451 rikkebj@cas.au.dk +4587162817 1451, 319
Bjørnevad-Ahlqvist, Laura Elisabeth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laura.ahlqvist@cas.au.dk
Bladt, Maria Helene Studenterunderviser Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag
Blanton, Amos Bokonen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi amos@cas.au.dk
Bleses, Dorthe Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik bleses@cc.au.dk +4593508354 2622, 10
Bliksted, Vibeke Fuglsang Lektor Institut for Klinisk Medicin - Forskningsenheden for Psykoser vibeke.bliksted@clin.au.dk +4520558317
Bloch, Rie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rbh@cas.au.dk
Blomhøj, Morten Professor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Didaktikuddannelserne, Emdrup blomhoej@edu.au.dk +4521560754 B, 352
Boas, Kirstine Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Nordiske studier og Oplevelsesøkonomi boas@cc.au.dk
Bobou, Olympia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) olympia.bobou@cas.au.dk +4587163424 1463, 425
Bock, Anne Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Nordiske studier og Oplevelsesøkonomi bock@cc.au.dk
Bodilsen, Filip Studerende Institut for Virksomhedsledelse filipb@mgmt.au.dk
Boenisch, Peter M. Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi peter.boenisch@cc.au.dk +4587163058 1580, 139